Häfele'den Türk Lirası'na Destek

Döviz kurlarındaki düşüş karşısında TL’ye ilk destek Hafele Türkiye’den geldi. Tüm ürünlerinde yüzde 15 indirim kararı alan Hafele’nin Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, “Suların durulmaya başladığı günlere geldik. Şimdi ileriye odaklanma

Eylül ayı sonundan bu yana TL’ye karşı güç kaybeden döviz kurlarıyla harekete geçen ilk şirket  Hafele Türkiye oldu. Dövizdeki düşüşü fiyatlarına yansıtan Hafele Türkiye, 7 Kasım 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ürünlerinde yüzde 15 indirime gidiyor.

Hafele Türkiye olarak harekete geçiyoruz

Hafele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, indirimin 7 Kasım 2018 tarihinden itibaren geçerli olduğunu söyleyerek, “İçinde bulunduğumuz yılın ilk 9 ayında ekonomik dalgalanmadan kaynaklı bazı sıkıntıları hep birlikte yaşadık. Ancak suların durulmaya başladığı günlere geldik. Şimdi ileriye odaklanma vakti” dedi.

Hafele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun

Ülkemize güç katmak istiyoruz diyen Uytun, “Hem döviz kurlarında normale dönüş sinyalleri hem de ülke ekonomimize güç katmak için Häfele Türkiye olarak harekete geçiyoruz. Bu anlamda kurdaki düşüşü de fiyatlarımıza yansıtmaya başlıyoruz. Böylece enflasyonla mücadele programına da destek olmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yüzde 15’e varan indirimler

Hafele Türkiye tarafından Hilmi Uytun imzasıyla iş ortaklarına gönderilen mektupta, “Ürün ve hizmetlerinde iş ortaklarına kazandırmayı ilke edinmiş Hafele Türkiye olarak, tüm ürün gruplarımızda yüzde 15’e varan indirimlerle siz değerli paydaşlarımıza güç katmaya, dün olduğu gibi yarın da devam edeceğiz” denildi.

https://www.hurriyetemlak.com/emlak-yasam/hafeleden-turk-lirasina-destek/