KOBİ'leri Dünyaya Açıyor

Mobilya ve kapı aksesuar alanında faaliyet gösteren Hafele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, Türkiye’de farklı sektörden çok sayıda KOBİ ile çalıştıklarını belirterek, “KOBİ’leri hem büyütüyoruz hem de küresel gücümüz sayesinde dünyaya açıyoruz. Türkiye’de 20’nin üzerinde KOBİ bizim aracılığımızla uluslararası marka olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

Uytun, sektöre yönelik geliştirdikleri çözümler ve faaliyetlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, Hafele’nin temellerinin 1923’te bir hırdavat dükkanı olarak atıldığını, bugün dünyada “modern hırdavatçı” olarak tanındıklarını anlattı. Hafele’nin davetlisi olarak gittiğimiz Kıbrıs’ta düzenlenen toplantıda konuşan Uytun, şöyle konuştu:

4 ÜLKE BAĞLANDI

“Hafele Türkiye, küresel Hafele zincirinin dünya çapındaki 37 şirketi arasında büyüklük açısından ikinci sırada. Türkiye, aynı zamanda küresel Hafele Grubu’nun faaliyet gösterdiği 150 ülke arasında en yüksek ciroya sahip 5’inci ülke. Türkiye’deki hızlı büyüme, dünyanın dikkatini çekti. Gürcistan, Kıbrıs, Irak ve Suriye’nin bulunduğu 4 ülke Türkiye’ye bağlandı. İçinde bulunduğumuz sektör, ekonominin tüm alanlarına dokunan nitelikte. Onlarca farklı sektörden çok sayıda KOBİ ile çalışıyoruz. Portföyümüzdeki 150 bini aşkın ürünün tasarımı ve çizimlerini şirket bünyesinde yaptıktan sonra üretimini Türkiye’deki KOBİ’lere yaptırıyoruz. Yani KOBİ’leri hem büyütüyoruz hem de küresel gücümüz sayesinde dünyaya açıyoruz. Bu konuda çok başarılı örnekler var. Türkiye’de 20’nin üzerinde KOBİ bizim aracılığımızla uluslararası marka olma yolunda hızla ilerliyor.” Uytun, tasarladıkları Tedarikçi Geliştirme Programı ile Türkiye’deki KOBİ’leri, bütün dünyaya malzeme üretecek kalite ve disipline ulaştırmaya çalıştıklarını vurguladı. Otomotiv ve tekstilde yaşanan üretim hamlesini kendi sektörlerinde üstlendiklerini belirten Uytun, “Bunun için de özel danışmanlar tuttuk ve gerçekten çok olumlu sonuçlar alıyoruz. Ben ülkemiz için şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim; Yarının Çin’i Türkiye olacak. Türkiye olarak dünyanın üretim merkezi olabiliriz” dedi.

Haberin tamamı için lütfen linke tıklayınız.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/kobileri-dunyaya-aciyor-41052675