Konut Alımında
Son Kararı Kadın Veriyor

Kadınlar giyinme odası bulunmayan, dolabı açarken iki büklüm olunan eski tip evleri artık pek beğenmiyor.

Ev içinde hayatı kolaylaştıran ürün ve aksesuvarlar tasarlayan Alman devi Häfele'nin Türkiye Başkanı Hilmi Uytun, "Küçük bir dolaba 50 ayakkabı sığdıran tasarımlar yaptık. Kadınlar artık bir dolabı açmak için iki büklüm olmak istemiyor. Rahatsız mutfak tasarımı nedeniyle bel ağrısını da en çok kadınlar çekiyor" dedi.

Temelleri 1923 yılında bir hırdavat dükkânı olarak atılan Häfele, bugün 150 binin üzerindeki ürün seçeneğiyle dünyanın en büyük ve en modern ‘hırdavatçısı’ olarak tanınıyor ve Türk KOBİ’lerini yurt dışına pazarlara taşıyor. 
Türkiye’de 18 yıldır mobilya ve kapı aksesuar ve donanımları alanında hizmet sunan Häfele Türkiye, küresel Häfele zincirinin tüm dünyadaki 37 şirketi arasında en büyük ikinci şirketi konumunda. Türkiye, aynı zamanda küresel Häfele Grubu’nun faaliyet gösterdiği 150 ülke arasında en yüksek ciroya sahip 5’inci ülke… 
Häfele ekosisteminin yıllık ciro ise 1,3 milyar Euro’nun üzerinde… 
Häfele zinciri içinde Türkiye’nin ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Häfele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, “Türkiye’deki hızlı büyüme, dünyanın da dikkatini çekiyor. Geçtiğimiz yıllarda Häfele ağı içinde belki de bir ilk yaşandı ve aralarında Gürcistan, KKTC, Irak ve Suriye’nin bulunduğu 4 ülke Türkiye’ye bağlandı” diye konuştu. 
Häfele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, içinde bulundukları sektörün, ekonominin tüm alanlarına dokunan bir niteliğini olduğunu belirterek, onlarca farklı sektörden çok sayıda KOBİ ile çalıştıklarını söyledi. 
Portföylerindeki ürünlerinin tasarımı ve çizimlerinin şirket bünyesinde yapıldıktan sonra üretimini Türkiye’deki KOBİ’lere yaptırdıklarını belirten Hilmi Uytun, “Yani KOBİ’leri hem büyütüyoruz hem de küresel gücümüz sayesinde dünyaya açıyoruz. Bu konuda çok başarılı örnekler var; Türkiye’de 20’nin üzerinde KOBİ bizim aracılığımızla uluslararası marka olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

Haberin tamam için lütfen linke tıklayınız.

https://www.ntv.com.tr/emlak/kadinlar-giyinme-odasibulunmayan-dolabi-acarken-iki-buklum-olunan-eski-tip-evle,xnKNEhfkxk2V_j9xh7KQFQ