Engelsiz Yaşam Alanları

Engelsiz Yasam Alanlari

Mobilya donanımlarında önem kazanan işlevsellik, estetik ve kalite kavramlarını ön planda tutarak sunduğu akılcı ve fonksiyonel ürünleri ile hayatı kolaylaştırmaya devam eden Häfele engeliler için özel tasarlanan ürünleriyle yaşam alanlarındaki fiziksel engelleri ortadan kaldırıyor.

Engelsiz alanlar, uzaktan kumanda ile yükseklikleri ayarlanabilen dolap sistemleri veya asansörlü dolap askılıkları, kulpsuz dolap kapakları, yükseklik ayarlı masalar ve tezgahlar, lavabolarda ve banyolarda tutunma ve destek barları gibi ürünler içeriyor ve banyo, mutfak, yatak odası, oturma odası ve ofis alanlarına özel olarak tasarlanmış çözümler sunuyor.

Özellikle tekerlekli sandalye kullanan kişilere konforlu bir çözüm sunan yüksekliği ayarlanabilen tezgahlar aynı zamanda çok uzun ya da kısa boylu kişilere ergonomik çalışma alanları sunar.  Bu sistem mutfaklardaki evye bölümüne veya sadece yemek pişirme bölümüne uyarlanabilir.

Çok yüksekte kalan üst dolapların bir kaldırma indirme mekanizması sayesinde aşağıya indirilerek ulaşılabilir kılmak da Häfele’nin donanımlarıyla mümkün. Bu mekanizmaları kullanırken sıkışma tehlikelerini ortadan kaldırmak amacıyla elektromekanik olarak ayarlanabilen bütün dolapların ön köşesinde sıkıştırma emniyet sensörü mevcuttur.

Häfele’nin banyolara özel olarak yarattığı çözümlerden tutunma destekleri, katlanabilir özellikleriyle her yükseklik ve pozisyonda arzuya göre monte edilebilir. Plastik ve metal seçenekleri ile “hastane formu”ndan farklılaşan ve paslanmaz çelikten yapılmış olan tutunma destekleri, ileri yaştaki veya engelli kişilerin kullanımı için idealdir. Bu ürün grubu içerisinde ayrıca katlanır sırt destekli oturaklar ve farklı yükseklik seviyelerine göre açısı ayarlanabilen ayna ve donanımları da mevcuttur.

Engelsiz Yaşam Alanları için tıklayınız.